onwater.pl

onwater.pl

Wizyta we Wrocławiu i spotkanie z moim idolem: Kamil Zaremba – pierwsza osoba w Polsce, której udało się oficjalnie zamieszkać na wodzie. Społecznik – reklamuję budowę przez jego fundację imponującego, pływającego Odra Centrum o powierzchni 800 m2 – miejsca realizacji wielu programów dla młodzieży www.onwater.pl Podczas zwiedzania Wrocławia zapoznałem się z otwartą właśnie wystawą „Mieszkanie na wodzie”: prace studentów pierwszego roku Wydziału Architektury z Wrocławia.

Kamil Zaremba dokonał niemożliwego: miasto / uczelnie / szkoły otworzyły się na rzekę, wodniactwo i ekologię.Smutno mi się zrobiło gdy wspomniałem to jak trójmiejskie władze zdeptały i zniszczyły wszystkie moje inicjatywy tego typu.. www.molendiep.pl

Wciąż brzmią mi słowa urzędników: dla PO cyt „barka nie jest mieszkaniem – barka musi pływać” dla PiS „barka to budowla i na mieszkanie potrzebna zgoda nadzoru budowlanego” Mojej barki żaden decydent nie chciał nigdy nawet obejrzeć przed wydaniem kolejnej, niezgodnej zresztą z prawem, decyzji.Jak nazwać urzędników Trójmiasta, dla których kilometry pustych nabrzeży to norma, a mieszkać na wodzie to mogą kaczki?